Projekt socjalny Świąteczne Warsztaty ,,Wspólne pieczenie pierników”

Na zdjęciu znajduje się choinka w towarzystwie dwóch bałwanków

Projekt socjalny Świąteczne Warsztaty ,,Wspólne pieczenie pierników”

Asystent rodziny we współpracy z pracownikami socjalnymi zrealizował projekt socjalny pn. ,,Wspólne pieczenie pierników”

Głównym zadaniem zrealizowanego projektu było udoskonalenie pracy socjalnej świadczonej na rzecz dzieci objętych wsparciem asystenta rodziny. Kluczowym i przyszłościowym celem, do którego dąży Ośrodek jest aktywizacja dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym i marginalizacją.

Etapem finalnym projektu było zorganizowanie w dniu 01 grudnia 2023r. świątecznych warsztatów ,, Wspólne pieczenie pierników’’ dla 15 dzieci w wieku od 5 do 13 lat z rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny z terenu Gminy Iwanowice. Warsztaty zorganizowano w remizie OSP Iwanowice ul. Strażacka 2. W trakcie warsztatów dzieci poznały tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Każdy z uczestników miał możliwość przygotowania własnych wyjątkowych pierniczków świątecznych. Ozdobione przysmaki uczestnicy zabrali do swoich domów, aby podzielić się z bliskimi.

Kiedy pierniczki były już gotowe, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iwanowicach przygotowali dla dzieci niespodziankę w postaci pizzy.

Na zakończenie spotkania asystent rodziny uroczyście wręczył uczestnikom dyplomy oraz złożył wszystkim zebranym rodzinom najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Realizacja warsztatów umożliwiła na zintegrowanie dzieci oraz wzmocniła poczucie własnej wartości każdego z nich. Dzięki nastrojowi, który panował podczas spotkania dzieci zostały wprowadzone w magiczną atmosferę Świat Bożego Narodzenia.

Za realizację projektu odpowiedzialny był asystent rodziny oraz pracownicy socjalni. Osoby te pełniły rolę opiekunów podczas warsztatów.

Wspomniany projekt socjalny umożliwił dzieciom, kreatywne spędzenie czasu. Była to też doskonała okazja do wspólnego dekorowania pierników. W trakcie warsztatów dzieci mogły w sposób twórczy i manualny rozwinąć swoje pomysły, zdolności. Poprzez aktywne spędzanie czasu, dzieci mogły oderwać się od codzienności i problemów. W trakcie spotkania uczestnicy mogli w cudownej atmosferze przeżyć beztroski dziecięcy czas.

Wspólnie spędzony czas był wyjątkowy… przyniósł mnóstwo satysfakcji dla nas i radości dla wszystkich!

Dziękujemy przedsiębiorcom oraz osobom prywatnym, za wsparcie, które trafiło do dzieci.

Szczególne podziękowania kierujemy do osób którzy wsparli naszą inicjatywę:

-Pani Marzenie i Panu Tomaszowi Cieślik Firma przewozowa Eurotrans-bis za przekazanie środków finansowych na zakup produktów z których powstały smaczne pierniczki.

-Pani Magdaleny Czekaj, Kwiaciarnia Iwanowice, która przekazała artykuły dekoracyjne, dzięki temu dzieci mogły zapakować swoje pierniczki.

-Pani Marcie Bubak- ,,Delikatesy Rodzinne u Bubaka’’-sklep przekazał artykuły do dekoracji pierników dla dzieci.

-Panu A M Frankiewicz, K Wiglusz -Sklep Spożywczo-Przemysłowy przekazali artykuły do dekoracji pierników oraz ozdoby dekoracyjne.

-Panu Adamowi Szaleniec za przekazanie środków finansowych na zakup produktów do dekoracji pierniczków.

Za otrzymaną pomoc bardzo dziękujemy!!!

Z wyrazami wdzięcznośći

Pracownicy socjalni oraz Asystent rodziny GOPS Iwanowice

Poprzedni Prelekcje dla Młodzieży na temat przeciwdziałania przemocy domowej

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.