Prelekcje dla Młodzieży na temat przeciwdziałania przemocy domowej

Na zdjęciu znajduje się plakat dotyczący przemocy

Prelekcje dla Młodzieży na temat przeciwdziałania przemocy domowej

W dniach 1 i 4 grudnia 2023r. We wszystkich szkołach na terenie Gminy Iwanowice zostały przeprowadzone prelekcje z zakresu Przeciwdziałania Przemocy Domowej. W prelekcjach uczestniczyli uczniowie klas VII. Zostały one zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iwanowicach.

Prelekcje dla młodzieży przeprowadziła Pani Agata Miętus, koordynatorka wolontariatu i wydarzeń w Centrum Praw Kobiet w Krakowie. Podczas prelekcji młodzież dowiedziała się czym jest przemoc, poznali cykl tego zjawiska, rodzaje i skutki oraz fakty i mity na temat przemocy. W ramach profilaktyki zostały przekazane również informacje o tym, jak i do kogo zwrócić się o pomoc.

Prelekcje zostały przeprowadzone w ramach Projektu Socjalnego „ Świadomi Przemocy”. Projekt ten został stworzony po to, żeby zapoznać młodzież ze zjawiskiem przemocy domowej i uświadomić jak poważnym jest problemem. Dzięki informacjom przekazanym podczas prelekcji uczniowie będą potrafili rozpoznać zachowania przemocowe i będą dysponować wiedzą jak reagować, gdy doświadczą ich osobiście, bądź gdy będą jej świadkami.

Prelekcje w szkołach są ważnym elementem przeciwdziałania przemocy. Świadoma zagrożenia młodzież będzie dostrzegać skalę i powagę tego zjawiska oraz będzie podejmować odpowiednie działania w sytuacji zagrożenia. Każdy z uczniów w ramach profilaktyki otrzymał materiały promocyjne, przygotowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Poprzedni Konferencja Door to door

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.