NIEODPŁATNA! – pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie oraz mediacja

NIEODPŁATNA! – pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie oraz mediacja

Link do strony dotyczącej zapisów na bezpłane usługi pomocy prawnejPotrzebujesz pomocy prawnika, doradcy, mediatora?  Jesteś w trudnej życiowej sytuacji, na przykład potrzebujesz pomocy w: rozłożeniu długu na raty, w spłacie  pożyczek „chwilówek”, masz kłopoty mieszkaniowe, grozi ci eksmisja, masz problemy pracownicze, z egzekucją alimentów, odziedziczyłeś długi, nie wiesz do jakiego urzędu pójść po pomoc, masz inne problemy związane ze sprawami życia codziennego?

Starostwo Powiatowe w Krakowie informuje, że na terenie powiatu krakowskiego od 1 stycznia 2023 r. w dalszym ciągu porady nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywają się w sposób hybrydowy (stacjonarnie oraz za pomocą środków porozumiewania się na odległość).

Skorzystaj z systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego lub nieodpłatnej mediacji.

Co to znaczy, że pomoc jest nieodpłatna?

Wszystkie z podejmowanych działań w ramach:

  • nieodpłatnej pomocy prawnej,
  • nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego,
  • nieodpłatnej mediacji,

są darmowe i to niezależnie od tego czy sprawa będzie miała finał w sądzie.

Gdzie uzyskasz pomoc?

Darmową pomoc uzyskasz w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji w całym kraju. Punkty znajdują się w każdym powiecie. O tym, gdzie jest najbliższy punkt zapytaj:

– w starostwie powiatowym,
– urzędzie gminy,
lub poszukaj:
– na stronach internetowych powiatów i gmin (które znajdziesz wpisując w wyszukiwarkę hasło: urząd gminy, powiatu lub miasta i miejscowość, w której punkcie chcesz się zapisać),
– ​na stronie internetowej np.ms.gov.pl.

Kto może skorzystać z darmowej pomocy?

Gdy uważasz, że koszty pomocy prawnika są dla Ciebie zbyt duże, składasz wykonawcy, którego spotkasz w punkcie, pisemne oświadczenie, że nie jesteś w stanie ponieść takich kosztów. Nie martw się. Nie musisz zabierać ze sobą nic z wyjątkiem dowodu osobistego. Wzór oświadczenia da Ci osoba udzielająca pomocy.

Aby skorzystać z porady nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, należy się wcześniej umówić pod numerem telefonu: 12 397 91 06 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30).

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się w następujących punktach zlokalizowanych na terenie powiatu krakowskiego:

Dyżury punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej na terenie Powiatu Krakowskiego – https://gops.iwanowice.pl/upload/files/dyzury-npp-1676634668–1-.docx

Informator – https://gops.iwanowice.pl/upload/files/informatornpppl2022-1676634644.pdf

Poprzedni Zaproszenie do złożenia oferty na zadanie: pn. „Wykonanie usługi polegającej na sprawianiu pogrzebów na terenie gminy Iwanowice w roku 2023”

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.