Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci. Jedzie w nich Mikołaj do naszych dzieci…

Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci. Jedzie w nich Mikołaj do naszych dzieci…

 

Halo Halo Mikołaju

Halo Halo Mikołaju

Halo Halo Mikołaju Nasz

 

    

     Takimi słowami 8 grudnia 2016 roku rodziny z najmłodszymi dziećmi, które są objęte wsparciem asystenta rodziny nawoływały w Urzędzie Gminy Iwanowice Świętego Mikołaja. Nagle wśród gromadki 15 dzieci stanął najprawdziwszy w świecie Święty Mikołaj wraz z Diablicą, która towarzyszyła mu podczas wizyty.
Moi kochani – powiedział
     „Moje wszędobylskie elfy doniosły mi niedawno, że jesteście niezwykłymi rodzinami. Pewnie, co nieco o mnie wiecie, ale opowiem Wam trochę o sobie. Nazywam się Mikołaj, niektórzy nazywają mnie nawet Świętym. Od wielu, wielu lat zajmuję się uszczęśliwianiem ludzi. Spełnianie Waszych marzeń to moje ulubione zajęcie. Na co dzień w pracy pomagają mi elfy. Często są nieznośne i psocą, ale zawsze mogę na nie liczyć. Zajmują się głównie sortowaniem listów, pakowaniem prezentów oraz ich adresowaniem, tak bym wiedział, komu dostarczyć odpowiednią paczkę. Bardzo pomocne są też moje wspaniałe renifery, które ciągną po niebie wypchane prezentami sanie. Najwygodniej mi, jeśli mogę wpaść przez komin, ale czasem korzystam też z okien. Wchodzę, zostawiam prezent i znikam, by zdążyć z podarunkami do wszystkich rodzin.
     O Waszych rodzinach słyszałem same dobre rzeczy. Elfy twierdzą, że jesteście bardzo zżyci, wspieracie się na co dzień i chętnie pomagacie tym, którzy tej pomocy potrzebują. Wiem też, że bardzo kochacie się nawzajem. Jesteście naprawdę wspaniałymi rodzinami, obyście byli tacy zawsze”.
     Następnie Św. Mikołaj zaczął wyjmować mikołajkowe prezenty z wielkiego czerwonego worka. Diablica w tym czasie pilnowała porządku oraz rozpytywała rodziców czy dzieci, aby na pewno były grzeczne przez cały rok. Wszystkie rodziny otrzymały specjalny list od Świętego Mikołaja. Dzieci zostały obdarowane słodyczami, a względem rodziców Mikołaj wykazał się praktycznością i przekazał im szeroką gamę środków czystości. Święty zadbał również o integrację rodzin, przekazując tym samym bilety do kina dla wszystkich członków rodzin, bilety wstępu w zależności od wieku do: Klockolandu, Jump Parku, Anilina-Krainy Zabaw Dziecięcych, Fortecy-Ścianki wspinaczkowe oraz kupony do restauracji McDonalds na Zestaw Heppy Meal lub McZestaw dla dzieci oraz darmową kawę/herbatę dla rodziców.
     Kiedy prezenty zostały rozdane, Święty Mikołaj powiedział: „Życzę Wam, by w Waszym życiu nie zabrakło uśmiechu, niesamowitych przygód, spełnionych marzeń i odrobiny magii. Już nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam list od Was, w którym napiszecie mi, na jaki film się wybraliście, a kto wie, może po Świętach i ja go oglądnę.
Do zobaczenia za rok!”
     Po czym zniknął za drzwiami Urzędu Gminy. A potem ze swojego domu razem z elfami obserwował radosne dzieciaki.

     Największe podziękowanie kieruję do samego Świętego, który pamiętał o „moich” dzieciakach oraz do Diablicy, która uświetniła to spotkanie.
Szczególne dziękuję również Państwu Annie i Radosławowi Trill oraz Państwu Marcie i Łukaszowi Mazur, którzy po raz kolejny zorganizowali wszystkie podarki
i umożliwili rodzinom uwierzyć w istnienie oraz moc Świętego Mikołaja. Dziękuję wszystkim znajomym Państwa Mazur, którzy dzięki Pani Marcie pomogli finansowo i materialnie w cały przedsięwzięciu.
     Serdeczne podziękowania kieruję również do Dyrektora Restauracji McDonald's ul. Pilotów 6, Kraków, który przekazał 20 darmowych kuponów na zestaw Happy Meal lub McZestaw dla dzieci oraz darmowy napój dla rodziców, podziękowania dla Anikina i Klockolandu za przekazanie darmowych wejściówek.
     Moje szczere wyrazy uznania kieruję również do koleżanki Agaty Twardowskiej – pracownika socjalnego, na której pomoc w każdej sytuacji mogę liczyć i która wspiera mnie w podejmowanych działaniach.

 

 

Barbara Piekara
Asystent rodziny

 

Poprzedni Ważna informacja dla rodziców!

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.