Emocjonujące zakończenie projektu pn. „Rodzina znaczy Wiele”

Emocjonujące zakończenie projektu pn. „Rodzina znaczy Wiele”

Wycieczka do Największego Parku Ruchomych Dinozaurów w Europie – Zatorland w Zatorze w ramach projektu pn. „Rodzina znaczy Wiele”, dofinansowanego ze środków z Programu Małopolska Lokalnie I Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego, Miasta Kraków oraz Powiatu Oświęcimskiego, a także partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.

Dnia 7 sierpnia 2023 r., 38 uczestników projektu pn. „Rodzina znaczy Wiele” o godz. 8:00 wyruszyli autokarem na wycieczkę do Parku Rozrywki – Zatorland w Zatorze. Opiekunem wycieczki był pracownik socjalny oraz asystent rodziny, którzy dbali o bezpieczeństwo oraz czuwali nad przebiegiem wydarzenia. W ramach wycieczki rodzice wraz z dziećmi mieli zapewniony darmowy transport, całodniowy bilet wstępu do Zatorlandu, ciepły posiłek oraz lody.

Pierwsze kroki skierowaliśmy do zjawiskowego, Największego w Europie Parku Ruchomych Dinozaurów, gdzie wraz z przewodnikiem poznawaliśmy prehistoryczne egzemplarze dinozaurów i ich historię. Warto nadmienić, że pochmurna pogoda w połączeniu z gigantycznymi dinozaurami, które poruszają się i wydają dźwięki, stała się w tym dniu atutem, ponieważ przyprawiła małych odkrywców o „dreszczyk emocji”. Dzięki edukacji przez rozrywkę, dzieci odkrywały tajemnicę z przeszłości, chciały poznać i zobaczyć każdy rodzaj dinozaura, a ich ogromne rozmiary zrobiły na nich duże wrażenie (największy mierzył 35 metrów).

W Parku Mitologii dzieci wraz z rodzicami zobaczyli najważniejsze postacie i stworzenia z greckich opowieści. Dodatkowo mali odkrywcy skorzystali z parku linowego, w którym po przejściu toru przeszkód i zdobyciu własnej góry Olimp mogli skorzystać z najlepszej atrakcji parku 🙂 – TYROLKI. Rodzice podziwiali niezwykłe umiejętności swoich dzieciaków i dopingowali w pokonywaniu trudności. W Parku Mitologii rodziny skorzystały z rejsu tramwajem wodnym, który przeniósł ich w czasy bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej.

W ramach wizyty w Lunaparku wybraliśmy się do kina 5D, w którym oglądnęliśmy ciekawy film o stworzeniu świata oraz historii dinozaurów. Oprócz znanego efektu 3D, doświadczyliśmy wprowadzonego efektu ruchu, a nawet zapachu. Ta nowoczesna forma zabawy, z pewnością spodobała się każdemu.

Kolejną strefą na mapie była Dinogastronomia, czyli przystań dla rodzin na pyszny odpoczynek, ponieważ każdy z uczestników otrzymał ciepły posiłek, który dodał mu energii, aby przemierzać kolejne atrakcje jakie na nas czekały.

Następnie udaliśmy się do Lunaparku – centrum rozrywki dla dzieci, gdzie uczestnicy oddali się czystemu szaleństwu poprzez skorzystanie z bogatej oferty m.in. kulkolandii, koła młyńskiego, rollercoastera, karuzeli młot, czy diabelskiego młyna itp. Miejsce to sprawiło wszystkim uczestnikom wyjątkową radość! Przejazd Dinocoasterem w wesołym miasteczku był dla wielu wspaniałym przeżyciem.

Po tej przygodzie odwiedziliśmy dom odwrócony do góry nogami oraz Park Owadów, gdzie uczestnicy projektu zobaczyli gigantyczne okazy stworzeń, na które patrząc mogli zauważyć szczegóły budowy niewidoczne w warunkach naturalnych.

Dzięki wspólnej zabawie dzieci i rodziców nastąpiło zacieśnienie więzi oraz alternatywne spędzenie czasu wolnego. Park Rozrywki – Zatorland przeniósł zarówno dorosłych jak i dzieci w świat fantastycznej zabawy. Park rozrywki stał się miejscem, które bawi, uczy i zachęca do eksperymentowania. Gdy wyszło słońce grupa nie chciała wracać do domu, dlatego postanowiliśmy przedłużyć pobyt o godzinę. Nie sposób było nie skorzystać z ogromu zabawy, jaka czekała na nas w parku rozrywki. Moc niespodzianek, nie pozwoliła nam szybko opuścić bram tej niezwykłej krainy, dlatego zabawa trwała cały dzień!

Organizacja wycieczki, która była już ostatnim etapem projektu pn. „Rodzina znaczy Wiele”, okazała się doskonałym pomysłem, a zarazem podsumowaniem wszystkich działań. Zarówno dla uczestników jak i organizatorów wspólne spędzenie czasu było wyjątkowym doświadczeniem i jeszcze długo będziemy to wspominać. Wycieczka była również okazją do wzmocnienia zaufania rodzin do pracownika socjalnego oraz asystenta rodziny, którzy zawsze są otwarci na realizację niestandardowych projektów i gotowi na wyzwania, jakie przed nimi stawia dzisiejsza sytuacja rodzin. Jako wieloletni/najstarszy stażem pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iwanowicach, pomimo pojawiających się przeciwności losu podczas realizacji projektu, otrzymując już kolejny raz środki finansowe na realizację działań wykraczających poza ustawowe obowiązki, czuję niezwykłą satysfakcję z możliwości niesienia radości innym!

Poprzedni Debata “STOP Przemocy”

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.