Wsparcie Stowarzyszenia MANKO dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie Gminy Iwanowice

Wsparcie Stowarzyszenia MANKO dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie Gminy Iwanowice

W dniu 27.07.2022 r. Pan Łukasz Salwarowski – Prezes Stowarzyszenia MANKO/Głos Seniora przekazał na ręce p. Beaty Rokita – Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iwanowicach dary dla uchodźców z Ukrainy. Stowarzyszenie w ramach projektu pn. „Solidarni z uchodźcami z Ukrainy i polskimi seniorami w Odessie” pozyskało artykuły spożywcze i higieniczne. Pracownicy GOPS przekazali paczki potrzebującym rodzinom – uchodźcom z Ukrainy.

Stowarzyszenie MANKO jest kreatywną organizacją pozarządową, inicjatorem kampanii społecznych i wydawcą magazynów. Obecnie swoją aktywność skupia na działalności proseniorskiej. Organizuje szkolenia i warsztaty dla osób 60+ z różnych części kraju. Wydaje magazyny: „Głos Seniora”, „Europejski Głos Seniora” i „Rzeszowski Głos Seniora” oraz Ogólnopolską Kartę Seniora, dzięki której edukuje seniorów z zakresu ekonomii, a przedsiębiorców w zakresie srebrnej gospodarki. Stowarzyszenie jest również autorem pro-seniorskich inicjatyw m.in.: Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie oraz Dni Zdrowia Seniora, które są organizowane w wielu miastach partnerskich w Polsce.

Gmina Iwanowice, w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO, w 2018 r. przystąpiła do Programu Ogólnopolska Karta Seniora i otrzymała certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom.
Celem Programu jest aktywizacja seniorów oraz edukacja osób 60+ z zakresu ekonomii, bezpieczeństwa, nowych mediów.
Gmina Iwanowice, w ramach lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora, wydaje swoim mieszkańcom, osobom w wieku 60+ Karty, które uprawniają do licznych zniżek na terenie kraju.

Lista firm honorujących OKS wraz z określeniem oferty zniżek znajduje się na stronie internetowej:

https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora-2/

 

Naszym Seniorom 60+ przypominamy, że mogą otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora.
Wystarczy zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iwanowicach, gdzie na miejscu otrzymuje się Kartę.

Zapraszamy!

 

 

Dziękujemy Stowarzyszeniu MANKO, w szczególności p. Łukaszowi Salwarowskiemu, który wielokrotnie pokazał, że jest osobą przyjazną naszej Gminie.

Współpraca z MANKO team pozwala na podejmowanie ważnych inicjatyw społecznych w środowisku lokalnym.

 

DZIĘKUJEMY !

Poprzedni Czyste Powietrze – ważny komunikat

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.