Stowarzyszenie Piękne Anioły wraz z Fundacją OTTO wyprawiło dzieci do szkoły

Stowarzyszenie Piękne Anioły wraz z Fundacją OTTO wyprawiło dzieci do szkoły

Pamiętając o tym, że nie każde dziecko 1 września otwiera super wyposażony piórnik, pisze w kolorowym zeszycie i nosi wygodny plecak, przez cały miesiąc Stowarzyszenie Piękne Anioły organizowało liczne zbiórki tych właśnie artykułów, aby potem obdarować nimi najbardziej potrzebujące dzieci. Dla dziecka jego szkolne wyposażenie jest jak zbroja dla rycerza, w niekompletnej czuje się niepewnie, maleje jego poczucie pewności siebie i własnych umiejętności.

Stowarzyszenie „Piękne Anioły” jest organizacją, której celem jest pomoc dzieciom z najuboższych rodzin. Nie chce zmieniać świata, tylko sprawić, by DZIECKO zobaczyło ten świat w lepszych barwach.

Uroczyste przekazanie darów odbyło się 29 sierpnia w Szkole Podstawowej w Kocmyrzowie. W finale uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Piękne Anioły i Fundacja OTTO należąca do Grupy OTTO Work Force – sponsorzy wyprawek szkolnych, jak również przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej, których beneficjenci są końcowymi odbiorcami przekazanych darów oraz same dzieci, które są głównymi gwiazdami całej akcji.

Celem Fundacji OTTO jest udzielenie pomocy społecznej, humanitarnej i ekonomicznej osobom o minimalnych zarobkach, mieszkających w Polsce oraz innych krajach, z których pochodzą pracownicy OTTO Work Force. Działalność Fundacji w ostatnich latach w znacznym stopniu przyczyniła się do udzielenia konkretnej pomocy osobom bezdomnym, domom dziecka oraz domom pomocy społecznej. Poprzez swoją działalność OTTO chce zmieniać życie ludzi na lepsze. Firmą OTTO Work Force specjalnie na ten cel zakupiła 500 pełnych wyprawek szkolnych, z czego 80 trafiło do uczniów z terenu Gminy Iwanowice. W skład wyprawki wchodził; tornister, piórnik, przybory piśmiennicze, zeszyty i wszystkie niezbędne przedmioty, które pomogą małym żakom w jak najlepszym rozpoczęciu roku szkolnego.

Gminę Iwanowice reprezentowali przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej w Iwanowicach wraz z jedną z rodzin mieszkających na terenie Gminy Iwanowice.

W dniach 30-31 sierpnia 2016 roku wyprawki zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej Gminy. Wiele z obdarowanych dzieci nie kryło wzruszenia, co pokazało nam jak potrzebne są takie akcje.

Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Piękne Anioły oraz Fundacji OTTO za wsparcie
i pamięć o naszej Gminie.

 

                                                      Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Poprzedni Informacja o wynikach postępowania

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.