Ostatni etap projektu “Rodzina znaczy Wiele”

Ostatni etap projektu “Rodzina znaczy Wiele”

Wycieczka do Parku Rozrywki – Zatorland w Zatorze w ramach projektu pt. “Rodzina znaczy Wiele”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego.

W dniu 31 lipca 2016 roku o godzinie 7:30 33 członków rodzin z projektu wraz z opiekunami wyruszyli autokarem na wycieczkę do Parku Rozrywki – Zatorland w Zatorze. Opiekunami wycieczki byli członkowie grupy nieformalnej, którzy dbali o bezpieczeństwo oraz czuwali nad przebiegiem wycieczki. W ramach projektu rodzice wraz z dziećmi odwiedzili dom do góry nogami oraz Park owadów, gdzie zobaczyli gigantyczne okazy stworzeń, na które patrząc, mogli zauważyć szczegóły budowy niewidoczne w warunkach naturalnych. Następnie udali się do Lunaparku, gdzie oddali się czystemu szaleństwu poprzez skorzystanie z bogatej oferty m. in. dzieci jeździły na Karuzeli ”Słoniki”, bawiły się w Kulkolandii, pływały w Basenie z Łódkami, jeździły Dinocoasterem, skorzystali z Karuzeli Rekina oraz wielu, wielu innych atrakcji. W Parku ruchomych dinozaurów, dzięki edukacji przez rozrywkę, odkrywali tajemnice z przeszłości, podziwiając naturalnej wielkości prehistoryczne zwierzęta. W krainę relaksu uczestników przeniósł Park mitologii położony na zbiorniku wodnym, na którym podziwiali tańczące fontanny, w otoczeniu bajecznego ogrodu. Podczas rejsu rowerkami wodnymi przenieśli się w czasy bogów, Herosów i bohaterów z mitologii greckiej. Dzieci wraz z rodzicami podziwiały konia trojańskiego, Zeusa dzierżącego w swych dłoniach piorun, smoka gotującego się do skoku na Apollona i wiele innych postaci.
Na koniec rodziny odwiedziły Park bajek i wodnych stworzeń, gdzie wędrowali między innymi pośród takich ryb jak: sandacz biały, ryba piła, rekin młot, dorsz atlantycki itp. W sąsiadującym Parku Bajek, maszerując wzdłuż ścieżki, rodzice wraz z dziećmi mieli okazję odwiedzić domki bohaterów z bajek m.in. Królewny Śnieżki wraz z Siedmioma Krasnoludkami, Kopciuszka a także spotkać Brzydkie Kaczątko czy Czerwonego Kapturka. Rodziny skorzystały również z lodowiska oraz seansu kinowego 360 3D, gdzie oglądnęli „Bee Musical, pszczółki rozrabiają”. Uczestnicy podczas zwiedzania otrzymali darmowy obiad, napój oraz deser.
Wszystkie napotkane atrakcje wywołały wiele pozytywnych emocji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Celem wycieczki było zintegrowanie dzieci i rodziców oraz alternatywne spędzenie czasu wolnego. Cały ten słoneczny dzień przepełniony był radością i uśmiechem. Organizacja wycieczki, która była już ostatnim etapem naszego projektu, okazała się doskonałym pomysłem, podsumowaniem naszych wcześniejszych działań. Zarówno dla uczestników jak i organizatorów wspólne spędzenie niedzieli było wyjątkowym doświadczeniem, okazją do lepszego poznania się i jeszcze długo będziemy to wspominać. Wycieczka była również okazją do wzmocnienia zaufania rodzin do osób i podmiotów wspierających rodzinę.
Wieść gminna poniosła informacje o naszym projekcie, co spowodowało, że rodziny spoza grupy docelowej wyraziły zainteresowanie działaniami projektu. Jako pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iwanowicach, równocześnie członkowie grupy nieformalnej, otrzymując środki na realizację naszych pomysłów wykraczających poza ustawowe obowiązki poczuliśmy, że MAMY MOC POMAGANIA.

Barbara Piekara, Elżbieta Sarna, Agata Twardowska

 

              

Poprzedni Niepełnosprawny pracownik 30+ – kompleksowy program aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych mieszkańców województwa małopolskiego

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.