O bezpieczeństwie Seniorów we współpracy z Policją

O bezpieczeństwie Seniorów we współpracy z Policją

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. św. Jana Bosko w Celinach przez ponad 3 lata realizuje na terenie Gminy Iwanowice projekt pt: „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w ramach prowadzenia Ośrodka Wsparcia – Klubu samopomocy. Ośrodek funkcjonuje na terenie Szkoły Podstawowej w Celinach i Sieciechowicach. OWS jest wieloaspektowym i interdyscyplinarnym projektem aktywizującym Seniorów i Juniorów w duchu więzi międzypokoleniowych.

W Ośrodku prowadzone są liczne zajęcia: kulturalne, teatralne, regionalne, rękodzielnicze, kulinarne, ruchowe, komputerowe, z zakresu edukacji ekologicznej. Ważnym aspektem działalności jest również troska o bezpieczeństwo uczestników zajęć.
W 2017 r. OWS włączył się w kampanię informacyjną Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pt. Bezpieczny i Aktywny Senior. Celem głównym kampanii było pobudzenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem oraz aktywnością osób starszych.

Stowarzyszenie zwróciło się z prośbą o włączenie się Komisariatu Policji w Skale w kampanię informacyjną na rzecz bezpieczeństwa Seniorów. W dniu 24 maja 2017 r. w miejscowości Celiny mł. asp. Marcin Jaśkowski – dzielnicowy Gminy Iwanowice uczestniczył w spotkaniu z Seniorami i Juniorami. Przygotował ciekawą prezentację i opowiedział o bezpieczeństwie Seniorów, a także najmłodszych uczestników zajęć.

Natomiast w dniu 11 grudnia 2018 r. w OWS w miejscowości Sieciechowice odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem – st. asp. Beatą Dulewicz – specjalistą z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, dotyczące kwestii związanych z bezpieczeństwem osób starszych. Policjantka przygotowała ciekawą prezentację oraz materiały informacyjne dla Seniorów, z którymi można zapoznać się poniżej. Poruszyła m. in. kwestie:

– metody działania przestępców

– sposoby postępowania w sytuacjach zagrożenia

– działania profilaktyczne

– przemoc wobec osób starszych

– bezpieczny senior na drodze.

Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali opaski odblaskowe.

Dziękujemy za poświęcony dla nas czas i zapraszamy na kolejne spotkania:-)

                                                                                            Agata Twardowska

 

 

Poprzedni UWAGA! Ogłoszenie o naborze na stanowisko Asystenta Rodziny

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.