Najmniejszy domek, jaki odwiedziły Piękne Anioły

Najmniejszy domek, jaki odwiedziły Piękne Anioły

W dniu 6 kwietnia 2016 roku na portalu społecznościowym Stowarzyszenia Piękne Anioły został zamieszczony artykuł pt. „Najmniejszy domek, jaki odwiedziły Piękne Anioły”. Artykuł jest wynikiem nawiązanej współpracy asystenta rodziny ze Stowarzyszeniem.

 

Treść artykułu:

Dzięki akcji montowania czujników czadu potrzebującym rodzinom, dotarliśmy
do wyjątkowego domku w Małopolsce. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest najmniejszym domkiem, w jakim byliśmy do tej pory.

Mieszka w nim pięcioosobowa rodzina, bardzo dotknięta przez los.
Nie mają podłączonej wody ani łazienki a cały dom to korytarz, który jest kuchnią a z niego wchodzi się do jedynego pokoju. Przerażenie ogarnęło nas na widok piecyka w kuchni, który ogrzewa cały ten domek a płomienie widać przez przepaloną blachę. Służy on też do gotowania.

Dzieci jest troje, dwójka bardzo ciężko chorych. Podczas naszej ostatniej wizyty jedno z nich walczyło w szpitalu o życie. Mama wspaniale się nimi opiekuje, stara się
o rehabilitację dla nich. Jest to trudne, bo nie posiadają auta, a na rehabilitację i częste wizyty u lekarzy trzeba jeździć do odległego szpitala. Tata pracuje jako drwal i utrzymuje rodzinę. Jego zarobki i zasiłki nie wystarczają nawet na prawidłowe leczenie dzieci.

Dzięki ofiarności i wielkiemu sercu Pana Tomasza Zębali mogliśmy zakupić rodzinie nowy, porządny piec i wymieniliśmy wszystkie okna oraz parapety.

Państwo Joanna i Adrian Janikowscy zadbali o edukację i rozwój dzieci. Przekazali urządzeni, które posłużą do nauki informatyki, która jest pasję chłopców.

Zaprzyjaźnione z nami Femmalium po raz kolejny pomogło naszym podopiecznym
i przekazało bardzo potrzebny węgiel.

Nasza architekt wykonała pomiary, planujemy wykonać na ten moment drobny remont tego jedynego pokoju. Gmina obiecała współpracę i mamy nadzieję, że uda się kiedyś dobudować, choć jedno pomieszczenie do tego domku i łazienkę.

Dziękujemy Pani Basi- asystent rodziny, która jest również bardzo zaangażowana
w pomoc tej rodzinie i wspaniale z nami współpracuje.

W imieniu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Urzędu Gminy Iwanowice składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom i firmom zaangażowanym w pomoc na rzecz tej rodziny.

            Dzięki pomocy Pięknych Aniołów współpraca z rodzinami z terenu Gminy może mieć tak ogromny zasięg. Serdecznie dziękujemy za wszystko, co Stowarzyszenie robi dla rodziny z małego domku i nie tylko…

 

Poprzedni Akcja Czysty Aniołek

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.