Korpus Wsparcia Seniorów – przekazanie opasek bezpieczeństwa dla Seniorów

Korpus Wsparcia Seniorów – przekazanie opasek bezpieczeństwa dla Seniorów

Grafika Logo gops

 

 

 

 

Dzień 30 czerwca 2022 r. był wyjątkowy!
Po pierwsze, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iwanowicach pozyskał środki finansowe i dzięki temu może realizować projekt, który zakłada innowacyjne metody opieki na odległość.
Po drugie, pomimo uporczywych promieni słonecznych, 60 Seniorów z naszej Gminy odpowiedziało na zaproszenie pracowników GOPS i dotarło na salę obrad UG. Otrzymali opaski bezpieczeństwa w ramach Modułu II programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2022 rok z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Przekazane opaski zawierają liczne funkcje, m. in.: pomiar saturacji, temperatury, ciśnienia krwi, tętna, czujnik upadku, lokalizator GPS. 
Ponadto w ramach projektu każdy Senior, który otrzymał opaskę, ma dostęp do całodobowej opieki na odległość przez centrum telemedyczne. ​Podczas spotkania Seniorzy zostali przeszkoleni przez pracowników firmy, która została wyłoniona w ramach zapytania ofertowego do realizacji projektu. Każdy uczestnik miał okazję przetestowania funkcji opaski i wezwania pomocy, testowego połączenia z ratownikiem medycznym Telecentrum.

Do projektu zostali zakwalifikowani Seniorzy w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Celem projektu jest:
– poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”,
– wsparcie finansowe gminy w świadczeniu usług „opieki na odległość” na rzecz osób starszych przez dofinansowanie zakupu oraz kosztów użytkowania tzw. „opasek bezpieczeństwa”.

Koordynacją  realizacji projektu na terenie Gminy Iwanowice zajmuje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dziękujemy Seniorom za czynny udział w spotkaniu i wierzymy, że przekazany sprzęt przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i lepszego ich funkcjonowania w środowisku lokalnym.

 

Opaska Bezpieczeństwa” szkolenie dla seniorów | rydzyna24.plOPASKA, KTÓRA RATUJE ŻYCIE…  Linia ekg Vector Art Stock Images | Depositphotos

 

Poprzedni Świadczenie wychowawcze 500+

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.