Kolejne wyjazdy szkoleniowe w ramach projektu „Czas na zmiany – zainwestuj w siebie”

Kolejne wyjazdy szkoleniowe w ramach projektu „Czas na zmiany – zainwestuj w siebie”

                            

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iwanowicach w dniach 26-27.11.2016 r. oraz 03-04.12.2016 r. w ramach projektu „Czas na zmiany – zainwestuj w siebie” w ramach poddziałania 9.1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 zorganizował szkolenia z zakresu „Trening podejmowania roli innych ludzi” oraz „Trening analizowania sytuacji społecznej”. Szkolenia miały charakter wyjazdowy, z czego pierwsze odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym LIMBA w Poroninie, w którym uczestniczyło 14 osób dorosłych z terenu Gminy, Iwanowice. Natomiast drugie odbyło się w Domu Wczasowym GIEWONT w Murzasichle, w którym wzięło udział 10 osób. Ponadto w ramach projektu niektórzy uczestnicy skorzystali z możliwości zabrania ze sobą dzieci. Podczas szkolenia rodziców, dzieci pozostawały pod opieką animatorów, którzy zadbali o ich aktywny wypoczynek poprzez gry i zabawy, które umożliwiły pożyteczne spędzenie czasu wolnego. Podczas wyjazdu i pobytu opiekunami grupy byli pracownicy socjalni Pani Agata Twardowska, Pani Elżbieta Sarna, oraz Pan Edward Żuradzki, którzy dbali o bezpieczeństwo oraz czuwali nad całą organizacją przedsięwzięcia.
     Podczas spotkań uczestnicy koncentrowali się na doskonaleniu empatii poznawczej, czyli zauważania, rozumienia i brania pod uwagę punktu widzenia drugiej osoby. Analizowali trudne sytuacje interpersonalne, reguły społeczne oraz działania umożliwiające osiągnięcie określonych celów. Szkolenie odbywające się w relaksujących okolicznościach, stworzyło warunki sprzyjające regeneracji sił uczestników, co z kolei bezpośrednio wpłynęło na zdolność przyswajania i przetwarzania zdobytych informacji. Szkolenie dało możliwość głębszej wymiany doświadczeń i było przestrzenią do obserwacji swoich własnych zachowań z większego dystansu.
     Podczas pobytu w ośrodkach większość osób wraz z dziećmi skorzystało z basenu, jacuzzi oraz bilardu. Dodatkowo Ośrodek Wypoczynkowy LIMBA zorganizował dla całej grupy przejażdżkę wozami z końmi, która wywołała wiele pozytywnych emocji.  Na zakończenie każdy z dorosłych uczestników otrzymał zaświadczenie dot. uczestnictwa w „Treningu Percepcji Społecznej” oraz „Treningu analizowania sytuacji społecznej”. Udział w szkoleniu, opieka animatorów, pobyt w ośrodkach, wyżywienie oraz wszystkie atrakcje dla uczestników były bezpłatne. Grupa wykazała ogromne zadowolenie i z niecierpliwością oczekuje kolejnego szkolenia.
     Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział oraz pracownikom GOPS za opiekę nad grupą uczestników.

Barbara Piekara

Poprzedni Informacja o wynikach postępowania w ramach projektu “Czas na zmiany – zainwestuj w siebie” – Trening percepcji społecznej

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.