Dzień Dziecka z GOPS – projekt socjalny “Rodzina znaczy Wiele”

Dzień Dziecka z GOPS – projekt socjalny “Rodzina znaczy Wiele”

Pracownicy socjalni GOPS w Iwanowicach zrealizowali kolejny projekt socjalny z cyklu wspierania rodzin pn. „Rodzina znaczy Wiele”. Celem projektu było zintegrowanie dzieci, rodziny oraz wzmacnianie funkcji opiekuńczych wraz ze wskazaniem kreatywnych form spędzania czasu wolnego.

25 maja 2023 r. zorganizowano wyjazd do kina Za Rogiem w Michałowicach dla 13 osób objętych wsparciem Asystenta rodziny,

Oto nasz plan, który dzięki słonecznej pogodzie udało się w pełni zrealizować:

– godz. 9:00 – zbiórka rodziców z dziećmi w siedzibie GOPS; powitanie uczestników
i wtajemniczenie w plan dnia.

– godz. 9:27 – odjazd z przystanku Iwanowice Dworskie Centrum. Podróż udało się zrealizować bezkosztowo dzięki bezpłatnej komunikacji gminnej. Było wesoło, bowiem wszyscy pasażerowie wiedzieli, że właśnie jedziemy na Dzień Dziecka, o czym regularnie informował nowych pasażerów nasz najmłodszy uczestnik.

– godz. 10:00 – seans w kinie – film „Niezgaszalni”. Oczywiście podczas seansu nie mogło zabraknąć napojów i popcornu. Wyświetlany film familijny opowiadał o niezwykłej przygodzie, w której spełniają się marzenia małej dziewczynki o zostaniu strażaczką. To historia dziecka, które przełamuje stereotypy i walczy o własne marzenia. Zakończenie filmu skłoniło nas do refleksji i wzruszeń.

– godz. 11:45 – powrót do Centrum Iwanowic.

– od godz. 12:00 – wspólny posiłek spożywany w przestrzeni Centrum Turystyki i Rekreacji. To niezwykłe miejsce przyciągające atrakcyjną ofertą całe rodziny, które sprawiło, że wspólnym rozmowom i zabawie nie było końca.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało symboliczny podarunek – kolorowy wiatraczek, symbolizujący radość i różnorodność.

Dziękujemy darczyńcom za wsparcie, dzięki któremu możliwe było sfinansowanie wszystkich zaplanowanych działań. Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Anny i Radosława Trill, którzy cyklicznie wspierają finansowo działania pomocowe kierowane do rodzin i dzieci z terenu naszej Gminy.

Dzięki Państwa hojności, sprawiliśmy dzieciom i ich rodzicom mnóstwo radości.

Inicjatywa ta sprawiła, że zajęci codziennością rodzice znaleźli czas tylko dla swoich dzieci.

Jako Pracownicy socjalni, jesteśmy przekonani o tym, że „Rodzina znaczy Wiele” i wiele może osiągnąć.

Poprzedni PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.