Aktywizacja społeczno-zawodowa w ramach projektu pn. „Czas na zmiany – zainwestuj w siebie”

Aktywizacja społeczno-zawodowa w ramach projektu pn. „Czas na zmiany – zainwestuj w siebie”

W ramach aktywizacji społeczno zawodowej, która jest realizowana przez Stowarzyszenie NOWA PERSPEKTYWA dla uczestników projektu pn. „Czas na zmiany – zainwestuj w siebie” w ramach poddziałania 9.1.1 Regionalenego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 14 osób podniosło swoje kwalifikacje zawodowe poprzez ukończenie kursu zawodowego, tj.

Opiekun osoby starszej w wymiarze 40 godzin ukończyło 5 osób,

Kurs bibliotekarski w wymiarze 30 godzin ukończyła 1 osoba,

Kurs wózek widłowy z wymianą butli w wymiarze 67 godzin ukończyły 2 osoby,

Kurs kasa fiskalna w wymiarze 24 godzin ukończyła 1 osoba,

Kurs gastronomiapomoc kuchenna w wymiarze 48 godzin ukończyły 3 osoby,

Kurs stylizacji paznokci w wymiarze 30 godzin ukończyła 1 osoba,

Kurs obsługa komputerowa obsługa magazynu w wymiarze 32 godzin ukończyła 1 osoba.

Ponadto w ramach projektu dla 5 osób zorganizowany został kurs podstawowej obsługi komputera ECD w wymiarze 40 godzin. Beneficjenci otrzymali również wsparcie
w zakresie indywidualnego doradztwa zawodowego oraz został dla nich zorganizowany warsztat pn. „Przygotowanie dokumentów aplikacyjnych” w wymiarze 16 godzin.

Stowarzyszenie NOWA PERSPEKTYWA w terminie 02-03.12.2017 r. zorganizowało warsztat grupowy pn. „Moja idealna praca” w wymiarze 16 godzin. Szkolenie miało charakter wyjazdowy i odbyło się w Pensjonacie „Telimena” w Zakopanem. W powyższym przedsięwzięciu uczestniczyło 9 osób dorosłych z terenu Gminy Iwanowice. Ponadto
w ramach projektu niektórzy uczestnicy skorzystali z możliwości zabrania ze sobą dzieci.
W czasie, gdy rodzice uczestniczyli w szkoleniu, dzieci pozostawały pod opieką animatorów, którzy zadbali o ich aktywny wypoczynek poprzez gry i zabawy, które umożliwiły pożyteczne spędzenie czasu wolnego. Podczas pobytu w Zakopanem Stowarzyszenie umożliwiło całej grupie wyjazd kolejką na Gubałówkę, z której podziwiali przepiękne górskie widoki. Ponadto sam przejazd kolejką był dla dzieci bardzo fascynujący i przysporzył wielu pozytywnych wrażeń. Grupa podczas pobytu w pensjonacie korzystała również z basenu, jacuzzi oraz sauny, które zostały sfinansowane przez organizatora.

W okresie 09-10.12.2017 r. beneficjenci, również w ramach aktywizacji społeczno- zawodowej, uczestniczyli w warsztacie grupowym wyjazdowym pn. „Rynek pracy – ogólna wiedza w kontekście wejścia na rynek”. Łącznie w warsztatach brało udział 8 osób dorosłych, natomiast 9 dzieci korzystało z atrakcji zapewnionych przez animatorów. Ponadto w czasie pobytu wszyscy uczestnicy mieli okazję podziwiać piękne górskie widoki, podczas zorganizowanego kuligu.

Zarówno uczestnicy jak i dzieci wyrazili ogromne zadowolenie z zaoferowanego im wsparcia w ramach projektu pn. „Czas na zmiany – zainwestuj w siebie” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iwanowicach.

 

Barbara Piekara

Pracownik GOPS

Poprzedni Dzień Pracownika Socjalnego

Godziny urzędowania:

Pn: 8:00  – 17:00
Wt – Czw: 8:00  – 16:00
Pt: 8:00  – 15:00 

Numer konta bankowego:

51 8614 0001 0020 0000 1720 0004

Projekt i realizacja - PrestiDigital © 2023.